Články o canisterapii

ROK PSA

Rok 2018 je rokem psa.

Co Vám to říká?

My ze Širokadaleka máme jasno!

Cesta i cíl je vzdělávat další ročník nové generace zodpovědných lidí.

Letos, právě na rok psa, slavíme 10.výročí vzniku CANISTERAPIE ze Širokadaleka! Oslavujte s námi :-)

Jak žlutí ohaři strávili DEN DĚTÍ


Jako obvykle i letos jsme uspořádali program ze Širokadaleka na oslavy dne dětí. Tentokrát jsme s dětmi oslavovali v obci Klíčany a bylo to moc fajn! Tímto děkujeme Šárce Tondrové za pozvání!

Jak Borůvka opět chodí do své oblíbené speciální školky...

K naší velké radosti jsme byli kontaktováni speciální školkou, kam Borůvka kdysi chodila. Ve školce říkají, že Borůvka je po jejich zkušenostech prý nejlepší canisterapeutický pejsek širokodaleko a jestli by k nim zase mohla chodit za dětmi si hrát...
A tak jsme opět navázali spolupráci s touto speciální školkou a jsme tomu moc rádi, protože s dětmi se speciálními potřebami si Borůvka hraje moc ráda!

O nás ze Širokadaleka

Dovolte mi, abych Vám představil organizace ze Širokadaleka.


Jsme Vzdělávací a mezigenerační centrum, jehož hlavním pilířem je obor CANISTERAPIE.

Poskytujeme výchovné a vzdělávací služby, organizujeme vzdělávací a preventivní přednášky pro děti základních a mateřských škol, pořádáme letní příměstské tábory, letní barevnou školku, pobytové víkendy pro rodiče dětí se speciálními potřebami, vytváříme pracovní místa pro osoby se sluchovým postižením. 

Štěňátka ze Širokadaleka a canisterapie

30.9. jsme se společně s Borůvkou a jejími sedmi veselými štěňátky vypravili po dlouhých prázdninách do speciální školky Sluníčko. 

Cesta byla poněkud náročná, pupíci totiž neradi popojíždějí v pražských kolonách a jejich značná nespokojenost je znát jak po sluchu tak po čichu :-)

Když jsme do školky dorazili, čekalo nás velice milé přivítání - všichni koukali na ta roztomilá klubíčka jak diví a tak vytáhli foťáky a mobilní telefony a šou mohla začít!

Focení s Borůvkou

Od začátku roku 2010 chodíme s Borůvkou pravidelně na návštěvy do speciální školky Sluníčko na Praze 5. Né, že by se dalo říci, kde se nám pracuje lépe a kde ještě líp, nicméně do Sluníčka se těšíme vždycky nejvíc! Hlavně Borůvka už cestou v tramvaji vrtí, div si ten svůj zadeček neukroutí.. Ještě aby se netěšila, když má ve školce tolik báječných kamarádů! Občas se zamýšlím nad tím, zda si Borůvka vůbec ještě uvědomuje, že je pes, teda fenka, protože v parku či kdekoli jinde se se svými psími kamarády nikdy tolik nevyřádí jako právě s dětmi ve Sluníčku! 

Borůvka a CANISTERAPIE

Již nějaký ten pátek není Borůvka pes pouze lovecký, gaučový, sportovní, společenský, líný, loudící, zlobící a kdo ví ještě jaký.. nýbrž je též psem CANISTERAPEUTICKÝM! To bylo tak děti, páníčkovi přišlo škoda, že Borůvka rozdává radost a potěšení převážně pouze v kruhu rodinném a proto se rozhodl poslat fenku na studia do daleké Ostravy, aby byla holka řádně kvalifikovaná na rozdávání radosti i lidem ouplně cizím. Tak se s Borůvky stal pes canisterapeutický certifikovaný oštemplovaný. Od té doby chodí to zrzavé čtyřnohé veselé cosi do všemožných veřejných institucí a zařízení kde se snaží zpříjemňovat dny a krátit dlouhé chvíle všem kteří to potřebují. Jednou jdeme za starými lidmi na kus řeči a na trochu toho pomazlení či podrbání za ušima. Jindy zase pádíme za těma ouplně maličkýma lidičkama, co se sotva naučili chodit, tam to Borůvku moc baví, s nima se totiž nejvíc vydovádí. Hrát si je prostě fajn! No a pak toho Borůvka dělá ješte moc a moc, ale o tom až někdy jindy.. Dobrou noc :-)